Facebook

enosgi

Με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο η Ενωση νίκησε το Πέρα με 73-61

By Φεβρουαρίου 23, 2020 2387

Παίζοντας ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, η Ενωση Ιλίου πήρε τη νίκη απέναντι στο Πέρα με 73-61, κατακτώντας το δεύτερο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα, ενώ πήρε και τη διαφορά από τον πρώτο αγώνα (είχε ηττηθεί με 11), η οποία και μπορεί να παίξει ρόλο στη συνέχεια.

Η ομάδα μας παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπά, καθώς το ξεκίνημά της δεν ήταν καλό, καθώς έχασε τις μάχες κάτω από το καλάθι αλλά και τα ριμπάουντ με αποτέλεσμα, οι φιλοξενούμενοι να έχουν το προβάδισμα.

Στην επανάληψη όμως, οι παίκτες του Τάκη Πανούλια εμφανίστηκαν παθιασμένοι, έλεγξαν τα ριμπάουντ, έκλεισαν τους διαδρόμους, ελέγχοντας πλήρως το ρυθμό, με αποτέλεσμα να φτάσουν σε μία άνετη νίκη.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΕΡΑ 73-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 32-36, 49-46, 73-61
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Ασλανίδης
ΕΝΩΣΗ ΙΛ. (Πανούλιας-Βελτσίστας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 8 (1), Γεροκώστας 2, Φουντάς 6 (1), Ραλλάκης 6, Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 19 (2), Μπελλάς Οδ. 9 (1), Μανταλβάνος 21, Τσιουμπρής 2, Βάτσιος, Δαρμής.
ΠΕΡΑ (Γκαναβιάς): Βάρδαλος 2, Μαντάκας, Βλάχος 2, Δρόσος, Βλάχος 13 (1), Ζακυνθινός 3 (1), Τσολάκης 10 (1), Πεφάνης, Κεφαλάς 9, Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 17, Καβαλαράκης 3.