Facebook

enosgi

Β΄ΕΣΚΑ Κορασίδες: ΚΑΟ Μελισσίων - Ενωση Ιλίου 70-58

Ο τελευταίος αγώνας πριν από τις γιορτές απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα των Μελισσίων είχε την αναμενόμενη έκβαση καθώς έγινε ένα δυνατό παιχνίδι. Τα κορίτσια μας, όμως δεν τα κατάφεραν απέναντι στα αήττητα Μελίσσια, γνωρίζοντας την ήττα με 70-58.

Τα Μελίσσια ξεκίνησαν πολύ δυναμικά, σε αντίθεση με το φοβερά νωθρό ξεκίνημα των κοριτσιών μας, φτάνοντας το σκορ στο 25-02. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μονόλογος των Μελισσίων και διαφαινόταν μία οδυνηρή ήττα.
Στο δεύτερο όμως ημίχρονο, όπως σε όλους τους αγώνες, τα κορίτσια μας επέστρεψαν στο ματς, ροκανίζοντας τη διαφορά και μαζεύοντας όση δύναμη είχαν, κατόρθωσαν να μειώσουν στους 12 πόντους και να αποχωρήσουν με το κεφάλι ψηλά!

Τώρα στο διάστημα των εορτών θα υπάρξει μικρό διάστημα ξεκούρασης και ανασύνταξη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος!